Hoppa till sidans innehåll

2014


Nu är det inte långt kvar och många härliga ekipage är anmälda!
Glöm inte läsa reglerna, och vilka förkunskaper som krävs HÄR

 

INFORMATION INFÖR DIV 2, HÖSTEN 2014
Vi välkomnar ny lagledare: Susanne Högdahl!

Läs gärna mer info om lagen och anmälan HÄR.

Anmäl senast 1 Aug!


 

I år har vi lag till följande cuper och divisioner:

 

 


Div II Dressyr, Ponny 


Lovisa Wessblad - Commudus Arden
Stella Nordblom - Carmelle
Esther Högdahl - Oksana
Sofie Axberg - Option

1a-reserv: Emelie Svanström - Top Gear
2a-reserv: Clara Tholén - Chamois 


Lagledare: Susanne Högdahl

 

Datum: 14 sept Årekärr, 28 sept Kongahälla, Final 19 okt Alleby

 

 


 Div II Hoppning, Ponny  


 Esther Högdahl - Oksana
Sofie Axberg - Option
Stella Nordblom - Carmelle
Nora Holmstedt - Mac Spot
Lovisa Wessblad/Amanda Dahlström - Ponderosa
Clara Tholén - Chamois(?) 

 

Lagledare: Susanne Högdahl

 

Datum: 30 aug Tanum, 6 sept Kungsälvs Hspk, Final 11 okt Bulycke

 


 

Bohuscupen Dressyr, Ponny (två lag) -  Resultat : Totalt 1:a och 3:a i hela cupen!


Nora Holmstedt - Mac Spot
Esther Högdahl - Oksana
Sofie Axberg - Option
Emelie Svanström - Top Gear 
Lisa Karlson - Tout Puissant
Clara Tholén - Chamois
Rebecka Börjesson - Beauty  
Alessia Pelloni - Ängvaktarns Tiger
Stella Nordblom - Carmelle
(Ebba Paulsrud - Proximo Arden)


Lagledare: Lina Åberg 

 

Datum: 6/4, 4/5 och final 6/6 

 

 


 

Bohuscupen Hoppning, Ponny (två lag) - Tyvärr ej vidare till final


Esther Högdahl - Oksana
Frida Fält - Dancerman
Stella Nordblom - Commodus Arden
Ebba Paulsrud - Princess River
Emma Winstrup Jensen - Beauty/Sessan

Sofie Axberg - Option
Nora Holmstedt - Fancy
Clara Tholén - Chamois
Amanda Dahlström - Tout Puissant 

 

Lagledare: Lina Åberg 

 

Datum: 21/4, 18/5 och final 8/6

 

 


 

Bohuscupen Dressyr, Häst - Till final!


Anita Vilhjamsson - Unforgetable
Magdalena Lindberg - Aille Tonkinese
Pirjo/Elina Sahlström - Paulo Coelho Arden
(Elina Sahlström - Spirit of a Lapdancer)
Lina Åberg - Pandora
Celia Höglund - Orion/Elfinger

 

Lagledare: Lina Åberg 

 

Datum: 13/4, 11/5 (på hemmaplan) och final 6/6

Uppdaterad: 2016-06-07 21:31
Skribent: Lina Åberg
Epost: This is a mailto link

ÅRK's underbara sponsorer:

happyhomes


logga

        KUNGSPORTEN      


hookslogo

standard-log-c16d52

MIG_logo_(2)


Horsemeup_logo-1

 

littlecloset

Postadress:
Årekärrs RK - Ridsport
Årekärrsv. 68
42741 Billdal

Besöksadress:
Årekärrsv. 68
42741 Billdal

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info